Elektrikli araca fon ‘şarjı’ geldi

Rota Portföy, OPET ve Regnum markalarıyla tanınan Öztürk Grup (Ovolt) ve EVS / Sharz, Univolt Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu hayata geçirdi. Elektrikli araç şarj istasyonlarının yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla kurulan 200 milyon liralık yeni fon ilk fazda Ovolt ile EVS’ye yatırım yapacak. Fon yatırımcılarına elektrikli araç şarj hizmetlerine yatırım fırsatı sunarken Türkiye’nin elektrikli araç şarj altyapısının inşasında da öncü rol oynamayı hedefliyor.

Rota Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Eraslan, Öztürk Grup/Ovolt Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, EVS/Sharz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Anjel, elektrikli araç şarj teknolojileri sektöründeki iş birliğinin hayata geçirilmesini birlikte duyurdular.

‘Büyük önem taşıyor’

Tevfik Eraslan, “Univolt Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile elektrikli araç şarj istasyonları alanında güçlü bir ekosistem oluşturmayı ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Elektrikli araç şarj altyapısının yaygınlaşması, çevre dostu ulaşımın benimsenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu fon sayesinde hem yatırımcılarımıza yeni fırsatlar sunacak hem de ülkemizin bu alanda gelişmesine öncülük edeceğiz” dedi. Ufuk Öztürk ise şunları dile getirdi:

“Öztürk Grubu olarak enerji alanında başta akaryakıt sektöründe kurucusu olduğumuz ve Koç grubuyla da yüzde 50 ortaklığımız bulunan Opet şirketimizle hizmet vermekteyiz. Son yıllarda Grubumuz, başta güneş enerjisi olmak üzere farklı yenilenebilir enerji kaynaklarına da yatırım yapmaktadır. Enerji sektöründeki güçlü konumumuzu koruyarak ve Türkiye’nin en önemli markalarından biri olma hedefiyle başta Türkiye olmak üzere bütün Dünya’ya bir Türk E-Mobilite markasını yerleştirmeyi hedefliyoruz.”

Adil Anjel ise, “Hedefimiz, hem temiz geleceğe yatırım yapmak hem de bu işi bir GSYF kanalıyla gerçekleştirerek, bu alana yatırım yapmak isteyecek kişi ve kurumlara ortam yaratmak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir