Emeklinin Bayram İsyanı: ‘Bizi İktidar Kurban Etti, Tavuk Bile Kesemeyiz!’

Ekonomik krizin etkilerini derinden yaşayan emekliler, Kurban Bayramı’ndan ümidini kesti. Kurban Bayramı yaklaşırken, emekliler, bayram bir yana günlük geçimini nasıl sağlayacağını düşünüyor. 15-19 Haziran’da kutlanacak Kurban Bayramı dolayısıyla emekliler, yüksek enflasyon ve ekonomiye isyan etti.

‘TAVUK KESECEK HALİMİZ BİLE YOK’

Kurban kesecek durumlarının kalmadığını söyleyen Bektaş Doğan “Kurban Bayramı’nda belki tavuk kesebiliriz. Başka çaremiz yoktur. Yani tavuk kesecek halimiz yok. Kurban Bayramı’nda hiçbir şey yapamayız, yapacak halimiz de kalmadı, bitti. Ülkede hayvancılığı bitirdiler, tarımı bitirdiler. Her yere bizi mahkum ettiler. Tarım, hayvancılık diye bir şey kalmamıştır. Ben Gaziantepliyim. Doğu’da, bizim bu bölgelerde hayvancılığı bitirdiler. Gidişat, gidişat değil.” şeklinde konuştu.

‘3 BİN LİRAYLA İKRAMİYEYLE PAZARDA FİLENİ DOLDURAMIYORSUN’

Ali Dönmez de “Kurban Bayramı’nı yapmayacağız çünkü emeklinin bayram yapma durumu yok. Şimdi 3 bin lira ikramiye veriyor. 3 bin lirayla sen bir sefer pazara çıktığında bir fileni dolduramıyorsun. Kurban Bayramı falan yok bize. Emekliye bayram haram. Emekli bayram yapamıyor.” ifadelerini kullandı.

‘ÜLKE HİÇ BU KADAR KÖTÜ DURUMA DÜŞMEMİŞTİ’

Emekli Yasemin Yakalı, “Her zamanki gibi evde oturacağız. Gezmek yok. Kurban kesmek zaten öyle bir şey yok. Kesmeyi bırak, alamıyoruz bile. Artık insanların geçimi çok zor. Ben 62 yaşındayım, hiç bu kadar sıkıntı çektiğimizi hatırlamıyorum, ne çocukluğumda ne yetişkinliğimde. Ülke hiç bu kadar kötü duruma düşmemişti.” diyerek ekonomi konusunda isyan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme kod son test sdasdsadsdsaddsadsa