Fırat Tanış’tan İklim Tamkan cevabı! ‘Ayrılık yaşadık ama mümkün değil’

İklim Tamkan, Eylül 2023’te beraberliğini sonlandırdığı Fırat Tanış’ın kendisini psikolojik şiddete maruz bıraktığı, tehdit ettiği ve ısrarlı takipte bulunduğu gerekçesiyle hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını duyurmuştu.

“TARİFİ VE TAHMİNİ MÜMKÜN DEĞİL”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan sanatçı, “Yaşadığım bu tecrübe benim için ‘yanlış bir seçimdi’ deyip geçemeyeceğim kadar yıpratıcı ve ürkütücü, sürreal bir hikayeye dönüşmüştür. Maruz kaldığım şiddet sarmalı bana, aileme ve yakın çevreme şu ana dek hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız tarifi ve tahmini mümkün olmayan hisler yaşatmış ve bizde derin yaralar açmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

“BOYUN EĞMEYİ REDDEDİYORUM”

Şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görüyorum ve bu zincirin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum. İçinde yaşadığımız toplumun her hücresine nüfuz etmiş erkek egemen zihniyetin davranış kalıplarına ve yargılarına boyun eğmeyi reddediyorum. Maruz kaldığım psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalı fail tarafından sonlandırılmadığı takdirde eken biçecektir, eden bulacaktır. Çünkü hiç korkmuyorum.

FIRAT TANIŞ, LONDRA’DAN DÖNDÜ

Tamkan’ın olay yaratan sözleri sonrası gözlerin çevrildiği Fırat Tanış, önceki gece İstanbul Havalimanı’nda objektiflere yansıdı. Londra’dan geldiğini söyleyen oyuncu, Türkiye’ye indiği gibi bir döviz bürosunda para bozdurdu.

Parayı çantasına koyup döviz bürosundan çıkan Tanış, “Londra’dan oyundan geldim. Her şey yolunda. Oyunlar devam edecek. Ben tatil yapmayacağım” dedi.

İKLİM TAMKAN AÇIKLAMASI

Eski ilişkisi ve şiddet iddiasıyla ilgili sorular karşısında ise 49 yaşındaki oyuncu, “Ayrılık yaşadık ama böyle bir şey olması mümkün değil” cevabını vererek, havalimanından ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme kod son test sdasdsadsdsaddsadsa